Wysokie zwycięstwo na dobry początek

Ruszył nowy sezon Energa Basket Ligi. Bardzo udanie rozpoczęli go dąbrowscy koszykarze, którzy w swoim premierowym meczu zwyciężyli wysoko i w dobrym stylu.

MKS Dąbrowa Górnicza na starcie rozgrywek zmierzył się w śląsko-zagłębiowskich derbach z GTK Gliwice. W spotkaniu zdecydowanie lepiej zaprezentowali się dąbrowianie, którzy w Arenie Gliwice wygrali 95:67.

Sobotni mecz bardzo dobrze rozpoczął Michał Nowakowski, który zdobył pierwsze pięć punktów i rozpoczął serię 9:1 dąbrowian, którzy nie tylko byli skuteczni w ataku, ale również bardzo dobrze grali w obronie. GTK pierwsze punkty z gry zdobyło dopiero po 4 minutach, wcześniej zaliczając aż 5 strat. Bardzo aktywny był kapitan MKS-u Nic Moore, który szybko zanotował 2 przechwyty i asystę. Gospodarze meczu tylko na moment zdołali się otrząsnąć po słabym początku. Celne rzuty z dystansu dawały MKS-owi coraz wyższe prowadzenie, które po udanej dobitce D.J. Fennera wyniosło 11 „oczek”.

W pierwszych minutach drugiej kwarty zdecydowanie spadło tempo zdobywania punków przez obie strony. W 4 minuty obie ekipy zdobyły łącznie zaledwie… 7 oczek. Niemoc rzutową przerwał Jakub Motylewski i zarówno gospodarze, jak i goście wrócili do bokserskich wymian cios za cios. Lepiej z tego pojedynku ponownie wyszli dąbrowianie, głównie za sprawą Filipa Małgorzaciaka, który zdobył 8 punktów i zakończył kwartę celną trójką z narożnika boiska.

Drugą połowę również lepiej zaczął MKS. Dąbrowianie wyszli na parkiet po przerwie z taką samą energię, z jaką kończyli II kwartę i szybko doprowadzili do 20-punktowej przewagi. Jedyne co mogło martwić trenera Jacka Winnickiego, to duża ilość fauli. MKS już po 4 minutach wykorzystał limit przewinień, dzięki czemu gliwiczanie częściej stawali na linii rzutów wolnych. Łącznie w kwarcie mieli 12 takich okazji i 9 z nich zamienili na punkty. Dodatkowo GTK zmieniło ustawienie w defensywie i zaskoczyło gości strefą. MKS przez 3 minuty nie potrafił się przez nią przedrzeć i zdobyć punktów. Skutecznym rozwiązaniem okazało się szybkie wejście pod kosz i wywalczenie fauli i rzutów osobistych.

MKS zdołał odbudować swój rytm w ataku i na początku ostatniej kwarty zbudować jeszcze bardziej okazałą przewagę. Ostatnie 10 minut gry MKS rozpoczął serią 14:1 i po punktach Milivoje Mijovicia dąbrowianie prowadzili aż 33 punktami. Wysokie prowadzenie i praktycznie zapewnione zwycięstwo nie było jedynym pozytywnym aspektem końcowej fazy meczu, w której swoje pierwsze punkty na parkietach Energa Basket Ligi zdobył Wiktor Rajewicz, który celnym rzutem wolnym ustanowił wynik meczu.

W środę MKS zagra kolejne ligowe spotkanie. W rozgrywanym awansem meczu 5.kolejki, zmierzy się na wyjeździe z Eneą Zastalem BC Zielona Góra.

1.kolejka Energa Basket Ligi
GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza 67:95 (19:29, 16:22, 21:25, 11:19)

GTK Gliwice: Roberts Stumbris 14, Jabarie Hinds 14, Filip Put 10, Keyshawn Woods 9, Adam Ramstedt 8, Daniel Gołębiowski 5, Matthew Williams 5, Mikołaj Adamczak 2, Aleksander Wiśniewski 0, Aleksander Busz 0, Michał Podulka 0

MKS Dąbrowa Górnicza: Mike Lewis II 18, D.J. Fenner 18, Michał Nowakowski 15, Filip Małgorzaciak 11, Nic Moore 9, Adam Brenk 7, Josip Sobin 6, Milivoje Mijović 5, Marcin Piechowicz 3, Jakub Motylewski 2, Wiktor Rajewicz 1, Alan Czujkowski 0

Źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej

Previous Pierwszy festiwal miejskich innowacji za nami
Next Półfinał konkursu Muzyka - Wyobraźnia - Ciemność zbliża się wielkimi krokami

Może to Ci się spodoba

Przygotowania w toku

Dąbrowscy koszykarze szykują się do nowego sezonu. Mają za sobą trzy sparingi, przed nimi kolejne gry kontrolne. Ligowe rozgrywki ruszą na początku września. MKS Dąbrowa Górnicza zmierzył się u siebie z GTK Gliwice (79:83) i Śląskiem Wrocław (83:72). Z

Po nowym roku dwa razy u siebie

Tuż po Nowym Roku dąbrowscy koszykarze wracają na ligowy parkiet. W niedzielę podejmą Spójnię Stargard, a 8 stycznia do hali „Centrum” zawita HydroTruck Radom. Mecz MKS Dąbrowa Górnicza – Spójnia Stargard odbędzie się 2 stycznia. Początek o godz.15.30.

Ostatni raz u siebie

W piątek MKS Dąbrowa Górnicza podejmie Legię Warszawa. To ostatnia okazja w tym sezonie ekstraklasy, żeby zobaczyć dąbrowian u siebie. Spotkanie MKS Dąbrowa Górnicza – Legia Warszawa rozpocznie się w piątek, 8

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Wygrana na koniec sezonu

Wyjazdowym zwycięstwem nad Twardymi Piernikami Toruń dąbrowscy koszykarze zamknęli sezon zasadniczy Energa Basket Ligi. MKS Dąbrowa Górnicza zakończył rozgrywki na 14 miejscu. Do środowego pojedynku dąbrowianie podeszli spokojnie, pewni utrzymania w ekstraklasie. Inaczej

Niełatwe zwycięstwo „zespół pokazał charakter”

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał HydroTruck Radom. Spotkanie w hali „Centrum” było zacięte, a ostateczny rezultat ważył się do samego końca meczu. Kolejne ligowe starcie dąbrowian będzie można zobaczyć w TV. Przez większość sobotniego spotkania