Dąbrowskie Jarmarki Bożonarodzeniowe

Dąbrowskie Jarmarki Bożonarodzeniowe

W przedświąteczną atmosferę wprowadzi nas sztuka „Eliksir” w wykonaniu nauczycieli MOPT-u, na którą zapraszamy zwłaszcza dzieci – 16 grudnia o godz. 19:00 do Warsztatu Fabryki Pełnej Życia. Będzie to wstęp do jarmarku, który w pełni rozkręci się tu w piątek 17 grudnia.

W piątkowe popołudnie – od 15:00 – czekać będą na wszystkich stragany wypełnione dekoracjami świątecznymi ręcznie wykonanymi przez uczniów dąbrowskich placówek oświatowych, członków stowarzyszeń i fundacji. Tego dnia nie może też zabraknąć Mikołaja i Śnieżynek, których na pewno spotkacie w Fabryce. Ze sceny rozbrzmiewać będą świąteczne melodie w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej, zespołu Poczytalni oraz uczestników zajęć wokalnych Klubu PKZ Helikon i Świetlicy Środowiskowej w Strzemieszycach. Będzie też okazja, by kupić i wygrać choinkę.

Budynek Warsztatu zapełni się materiałami do wyrobu świątecznych wianków, stroików i kartek bożonarodzeniowych – które będzie można zrobić samodzielnie, pod okiem plastyków z Miejskiej Biblioteki Publicznej i Pałacu Kultury Zagłębia.

To nie koniec atrakcji! Podczas warsztatów literacko-wokalnych będzie okazja nagrać własnego mini audiobooka, pastorałkę czy kolędę. Pamiątkowa płyta z nagranym wykonaniem swojego utworu będzie doskonałym świątecznym prezentem.

Mamy też dla Was choinki od Szkółki Drzew i Krzewów Alicja. Każdy uczestnik jarmarku, które weźmie udział w konkursie, będzie miał szansę na wygranie świątecznego drzewka. O szczegółach konkursu opowie Wam ze sceny Mikołaj. Nie możecie tego przegapić.

Z gorącą herbatką, grzanym winem i ciepłym posiłkiem będzie czekała na nas ekipa restauracji Domolo.

– Dąbrowskie Jarmarki Bożonarodzeniowe – w Strzemieszycach Wielkich i Fabryce Pełnej Życia – będą okazją do umacniania sąsiedzkich więzi. Być może wśród wystawianych, rękodzielniczych ozdób znajdziemy wymarzony prezent dla najbliższych lub dekorację na choinkę. Już dziś serdecznie zapraszam – spotkajmy się, by poczuć magię świąt! – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Sobota pod znakiem świątecznych smakołyków

W sobotę rano (18 grudnia) w Warsztacie kolejny dzień świątecznych, bezpłatnych warsztatów – tym razem organizowanych przez Fundację Fabryka Kulturalna. Własnoręcznie przygotowany wianek bożonarodzeniowy, anioł czy świąteczna świeca będą najpiękniejszym podarkiem.

W godzinach popołudniowych warsztaty ustąpią miejsca „Targowi na Zielonym”, który będzie okazją do zaopatrzenia się w zdrowe, świąteczne wiktuały, przywiezione przez rolników i drobnych wytwórców. Nie zabraknie tradycyjnych wędlin, ekologicznego chleba i warzyw, domowych przetworów, kiszonek, miodów, pierników i wielu innych świątecznych pyszności. Będzie też nieco rękodzieła i naturalnych kosmetyków.

Niedziela – dwa jarmarki

W tym dniu będzie można odwiedzić dwa miejsca – świąteczne atrakcje nadal będą czekały w Fabryce Pełnej Życia, ale także pod bazyliką w Strzemieszycach Wielkich.

W centrum od świtu tradycyjnie już wystawcy pokażą najpiękniejsze skarby Dąbrowskiego Jarmarku Staroci, a w Warsztacie FPŻ królować będzie rękodzieło – niepowtarzalne świece, ozdoby świąteczne, unikatowa biżuteria czy grafiki.

Stowarzyszenie Budzimy Strzemieszyce na Jarmark w Strzemieszycach Wielkich zaprasza już o godz. 9:00. Pośród licznych atrakcji, poza występami artystycznymi Zespołu Pieśni i Tańca PKZ „Gołowianie”, będą czekały animacje z Apli Papli (własnoręczne wykonywanie bombek na choinkę), Bieg Skrzata, konkurs na bożonarodzeniowy stroik z materiałów eco. Będą też choinki dla mieszkańców – jako nagrody w konkursie oraz sprzedaż stroików (w celu charytatywnym – na rehabilitację i leczenie bliźniaków Adasia i Zuzi Matula ze Strzemieszyc Małych).

– Jesteśmy pierwsza dzielnicą Dąbrowy Górniczej, która od 2018 r. organizuje swój jarmark. Czujemy się wyróżnieni, że mieszkańcy z innych dzielnic mogą przyjechać do Strzemieszyc i zobaczyć dzielnicę z innej strony. Jarmark Bożonarodzeniowy jest najważniejszą imprezą organizowaną przez stowarzyszenie. To już nasza nowa, lokalna tradycja, ale co roku go ulepszamy – tegoroczny jarmark zgromadzi wielu lokalnych rękodzielników, będzie można zaopatrzyć się w swojskie wyroby ze Strzemieszyckiej Wędzonki, kupić unikatowe rękodzieło wykonane na szydełku, niepowtarzalne ozdoby świąteczne, skarpetki i rękawiczki z wełny alpaki – mówi Klaudia Jarosińka, Stowarzyszenie Budzimy Strzemieszyce

Harmonogram Dąbrowskich Jarmarków Bożonarodzeniowych

Będzie świątecznie, nastrojowo, kolorowo, wyjątkowo!

Wstęp wolny! Czekamy na Was!

FPŻ

16 grudnia, czwartek:
godz. 19:00

budynek Warsztatu
– spektakl „Eliksir” – nauczyciele Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej dla dzieci
——————–

17 grudnia, piątek:
godz. 15:00-20:00

Plac Fabryki
– kiermasz rękodzieła, konkursy, kolędy i występy na scenie:
15:00 Start Jarmarku Świątecznego
15:30 Występy wokalne – Klub Helikon
16:00 Czytanie performatywne
16:15 Występy wokalne – Świetlica Środowiskowa Strzemieszyce Małe
17:00 Oficjalne otwarcie Jarmarku Świątecznego
17:15 Mini koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
17:45 Czytanie performatywne
18:00 Koncert „Swing Sisters”
19:00 Koncert – „Poczytalni i Przyjaciele”

20:00 Taniec z ogniem

Na ciepłą herbatkę, grzane winko i ciepły posiłek zaprasza do swojego punku na FPŻ ekipa restauracji Domolo.

Zarówno do zakupu jak wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać pachnące świętami choinki zachęca Szkółka Drzew i Krzewów Alicja.

Budynek Warsztatu
– warsztaty z rękodzieła i inne atrakcje z Pałacem Kultury Zagłębia i Miejską Biblioteką Publiczną:
15:00-19:00 warsztaty z rękodzieła – kartka zimowa/świąteczna
15:00-19:00 świąteczny kiermasz książek
15:00-19:00 wystawa „Hugon w podróży zimowej”
16:00-18:30 świąteczne studio nagrań
16:00-19:00 warsztaty handmade

———————-
18 grudnia, sobota:

godz. 09:00-12:00
budynek Warsztatu
– świąteczne warsztaty Fundacji Fabryka Kulturalna

godz. 14:00-18:00
budynek Warsztatu – Targ na Zielonym – ekobazar, czyli zdrowe, naturalne produkty i wyjątkowi ludzie z pasją w jednym miejscu

————————
19 grudnia, niedziela:

godz. 08:00-13:00
Plac Fabryki – Dąbrowski Jarmark Staroci

godz. 9:00-18:00
Budynek Warsztatu – Bazar Fabryczny

——————————————–

Strzemieszyce Wielkie, na terenie Bazyliki NSPJ

19 grudnia,  9:00- 18:00

9:00-17:00 -Warsztat rękodzieła – animacje z Apli Papli – wykonywanie drewnianych bombek na choinkę;10:30- Występ- koncert zespołów Pieśni i Tańca „Gołowianie” z PKZ13:30 – Bieg Skrzata15:00- Finał konkursu- rozdanie nagród w konkursie na bożonarodzeniowy stroik17:00 – ZakończenieCo godzinę losowanie darmowych choinek dla mieszkańców.
Źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej
Previous Dąbrowska choinka rozbłysła wielobarwnym światłem z 70 tysięcy lampek
Next Rycerze lepsi od MKS-u. Teraz czas na mecze ligowe

Może to Ci się spodoba

13. uderzenie motoserca

W sobotę, 21 sierpnia 2021 roku, po raz jedenasty w Dąbrowie Górniczej zaryczą motocyklowe silniki, a w ich rytm zabiją serca krwiodawców. Członkowie klubu VC 19-78 Dąbrowa Górnicza oraz partnerzy akcji

Półfinał konkursu Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność zbliża się wielkimi krokami

Półfinał Przeglądu Wokalnych Talentów „Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność” zbliża się wielkimi krokami! Już w najbliższą niedzielę – 12 września – o godz. 13:00 staną do pojedynku na głosy wybitnie

W 21 szkołach ruszył projekt Małopolska Chmura Edukacji

Program Małopolskiej Chmury Edukacyjnej ma umożliwić uczniom kontakt z uczelnią, zmniejszyć wykluczenie edukacyjne poza dużymi miastami i zainteresować kierunkami studiów zgodnymi ze specjalizacją regionu. W pilotażu bierze udział 21 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Zdaniem ekspertów

Dąbrowska choinka rozbłysła wielobarwnym światłem z 70 tysięcy lampek

Górująca nad placem Wolności choinka w poniedziałkowe popołudnie rozbłysła światłem ponad 70 tys. punktów świetlnych. 15-metrową instalację we wrześniowym głosowaniu mieszkańcy wybrali spośród pięciu propozycji. W większości wskazali wtedy na imitujące

,,Atlas pamięci” w fabryce

Do końca września w Fabryce Pełnej Życia można oglądać multimedialną wystawę „Atlas pamięci”, poświęconą porozumieniom sierpniowym. W wydarzeniach sprzed ponad czterech dekad, o których opowiada ekspozycja, ważną rolę odegrała Dąbrowa Górnicza. Wystawa „Atlas pamięci” to

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź