,,Dąbrowiak” dobrze rozpoczął sezon

W weekend wystartował nowy sezon I ligi tenisa stołowego mężczyzn. W tych rozgrywkach występuje UKS LOGISTERS „Dąbrowiak”.

W premierowym starciu, po zaciętym i wyrównanym pojedynku, dąbrowianie pokonali Polonię II Bytom. Mecz zakończył się rezultatem 6:4.

– Po 4 pojedynkach singlowych UKS prowadził 3:1. Potem, niestety przegraliśmy oba deble. Było 3:3. Ostatnie single zdecydowanie, bez straty seta wygrali Miłosz Przybylik (stół 1) i Marcin Jadczyk (stół 2), zaś Jan Kaczor (stół 2) prowadząc 2:0 pechowo przegrał końcówkę 3- seta oraz cały pojedynek z Marcinem Balcerzakiem. „Języczkiem u wagi” był pojedynek na 1- stole, gdzie Paweł Grela, przegrywając 1:2 z wysoko notowanym Janem Szymczykiem, zdołał wygrać końcówkę 4 seta, po czym, dalej niesiony żywiołowym dopingiem kibiców wygrał również końcówkę 5- seta i cały pojedynek 3:2 – relacjonuje Andrzej Byrski, sekretarz klubu.

W następnej kolejce dąbrowianie zmierzą się z na wyjeździe z AZS-em Politechniką Rzeszów II.

UKS LOGISTERS „Dąbrowiak” Dąbrowa Górnicza występuje w I lidze, w grupie południowej. Zadebiutował w niej w zeszłym sezonie, który zakończył na 6 lokacie. To rozgrywki ogólnopolskie, w których uczestniczy 20 zespołów, podzielonych na dwie grupy.  Nad I ligą jest superliga, czyli najwyższy szczebel rozgrywkowy. Awansują do niej po dwie najlepsze drużyny z obu pierwszoligowych grup. Poziom niżej spadają ekipy z ostatnich miejsc, a te które uplasują się na pozycjach 9 i 8 grają baraże o utrzymanie. Dąbrowianie swoje domowe mecze rozgrywają w sali gimnastycznej Technicznych Zakładów Naukowych przy ul. Zawidzkiej 10b. Klub korzysta z dotacji udzielonej przez Urząd Miejski.

Źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej

Previous Cztery aktywne przejścia dla pieszych. W przyszłości może ich być więcej
Next Dąbrowscy policjanci spotkali się z seniorami

Może to Ci się spodoba

Sparingowe derby

Wtorkowe spotkanie z GTK Gliwice rozpoczęło serię sparingów, którą MKS Dąbrowa Górnicza rozegra w ramach przygotowań do sezonu. Pierwszy pojedynek o ligowe punkty dąbrowianie stoczą 4 września. W kontrolnym starciu w hali „Centrum” lepsi

Szlifują formę przed sezonem

Dąbrowscy koszykarze szykują się do startu rozgrywek. W planach mają sparingi i udział w turnieju towarzyskim. W nowym sezonie MKS zagra w ekstraklasie oraz w europejskim pucharze. Początek przygotowań to treningi kondycyjne i siłowe. 30 lipca MKS

Wysokie zwycięstwo na dobry początek

Ruszył nowy sezon Energa Basket Ligi. Bardzo udanie rozpoczęli go dąbrowscy koszykarze, którzy w swoim premierowym meczu zwyciężyli wysoko i w dobrym stylu. MKS Dąbrowa Górnicza na starcie rozgrywek zmierzył się w śląsko-zagłębiowskich derbach

Po nowym roku dwa razy u siebie

Tuż po Nowym Roku dąbrowscy koszykarze wracają na ligowy parkiet. W niedzielę podejmą Spójnię Stargard, a 8 stycznia do hali „Centrum” zawita HydroTruck Radom. Mecz MKS Dąbrowa Górnicza – Spójnia Stargard odbędzie się 2 stycznia. Początek o godz.15.30.

Piłkarski jubileusz

Robotniczy Klub Sportowy Zagłębie Dąbrowa Górnicza skończył 96 lat. Z tej okazji, jak co roku, na boisku przy ul. Konopnickiej 29, odbyła się jubileuszowa impreza. RKS Zagłębie powstał 7 lipca 1925

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem